Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутати мають намір вивести капітали з тіні за допомогою нових податкових заходів

25 жовтня 2017, 12:15
160
0
Реклама

У Верховній Раді зареєстрували законопроект № 7142, покликаний створити стимули для перебування бізнесу в легальній економіці та залучення тіньових капіталів некримінального походження в легальний сектор.
Автори законопроекту вважають, що тіньовий капітал є потужним незадіяним інвестиційним ресурсом для розвитку бізнесу та стабілізації фінансової системи країни. У зв'язку з цим вони запропонували комплекс заходів, які можна умовно розділити на чотири категорії: у сфері податкового контролю, податкових накладних, спрощеної системи оподаткування та застосування РРО.
Так, податковий контроль розраховують удосконалити шляхом запровадження вичерпних критеріїв його здійснення. Що стосується податкових накладних - законопроект пропонує обов'язкову ідентифікацію в них суб'єкта господарювання - покупця (отримувача) товарів/послуг, який не є платником ПДВ, з метою можливості відстеження руху товарів і повноти сплати податку постачальниками - платниками ПДВ. Одним із заходів щодо спрощенців є запровадження обліку витрат за уніфікованою формою тільки тими суб'єктами спрощеної системи оподаткування 2-й і 3-ї груп, які не звільнені від обов'язку застосування РРО.
Однак найбільша кількість запропонованих нововведень стосується саме реєстраторів. До таких новацій увійшли:
- запровадження єдиного порядку оприбуткування отриманих товарів, установлення єдиної форми обліку отриманих товарів (у Книзі обліку доходів і витрат) для спрощенців, не звільнених від застосування РРО;
- запровадження можливості реєстрації операцій шляхом персоналізації на веб-сайті контролюючого органу;
- запровадження фіскальної печатки як обов'язкового реквізиту розрахункового документа (QR-код), щоб уникнути підробок виданих розрахункових документів;
- необхідність затвердження Кабміном єдиного технічного регламенту РРО;
- підвищення відповідальності за порушення законодавства про застосування РРО та впровадження мінімального розміру відповідальності без прив'язки до вартості товарів.

Запропоновані нововведення стосуються багатьох, тому законопроект активно обговорюється в експертному середовищі. Так, під час недавнього круглого столу, організованого за участю ЛІГА:ЗАКОН, президент Української асоціації виробників Олександр Громико зазначив, що прийняття цього досить ліберального законопроекту дасть змогу досягти балансу між малим, середнім і великим бізнесом. Президент УБА Володимир Чеповий додав, що законопроект є ініціативою «білого» українського бізнесу і, на його думку, до цих пір у нас контрабандою підміняють поняття «бізнес».
Директор Аптечної професійної асоціації України Володимир Руденко підкреслив важливість розмежування видів діяльності та розміри товарообігу. Він вважає, що спрощена система, де немає повного обсягу документації і не відстежується весь логістичний ланцюжок, дає можливість недобросовісним підприємцям користуватися цим. Тому РРО можуть допомогти і у вирішенні проблеми наявності на ринку неякісних лікарських препаратів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини