Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бюджетний комітет Ради проаналізував проект Держбюджету-2018

23 жовтня 2017, 10:14
295
0
Реклама

Парламентський Комітет з питань бюджету 18 - 19 жовтня розглянув питання щодо підготовки до першого читання проекту Держбюджету на 2018 рік (законопроект № 7000), поданого Кабміном 15.09.2017.

Внаслідок проведеної роботи підготовлено проект постанови про висновки та пропозиції до проекту документа та таблицю пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи до нього. Пропозиції, що наведені у зазначеній таблиці та які запропоновано врахувати (або врахувати частково), включено до зазначеного проекту постанови Верховної Ради. Такі пропозиції мають бути розглянуті і враховані Урядом при підготовці законопроекту до другого читання та реалізації бюджетної політики у наступному році.

Згідно з регламентною процедурою законопроект про державний бюджет на наступний рік вважається прийнятим у першому читанні, якщо буде прийнято в цілому проект постанови парламенту щодо висновків і пропозицій до цього законопроекту. При цьому схвалені Верховною Радою висновки та пропозиції набувають статусу Бюджетних висновків Верховної Ради.

За підсумками розгляду питання Комітет з питань бюджету ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді схвалити проект постанови про висновки та пропозиції до проекту Держбюджету-2018.

При цьому в Комітеті за результатами аналізу документа та супровідних матеріалів звернули увагу на низку положень проекту бюджету.

По-перше, прогноз номінального ВВП становить 3247,7 млрд грн, його реальне зростання - на рівні 3 %, індекс споживчих цін - 107 %.

По-друге, за інформацією Мінфіну для розрахунку прогнозу бюджетних показників враховано середньорічний прогнозний курс валюти - 29,3 грн/дол. США та прогнозний курс на кінець періоду - 30,1 грн/дол. США При цьому в урядовому проекті Основних напрямів бюджетної політики на 2018 рік передбачено аналогічні прогнозні макропоказники.

Крім того, загальні показники проекту державного бюджету на 2018 рік такі:

- доходи у сумі 877 млрд грн;

- видатки у сумі 948,1 млрд грн;

- повернення кредитів у сумі 7,3 млрд грн;

- надання кредитів у сумі 14,2 млрд грн;

- дефіцит (фінансування) у сумі 77,9 млрд грн.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини