Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Відповідальність за порушення під час зовнішньоекономічної діяльності може бути послаблено

17 жовтня 2017, 16:56
182
0
Реклама

Мінекономрозвитку розробило проект змін до Закону «Про зовнішньоекономічну діяльність». Автори законопроекту зазначають, що на сьогодні окремі норми регулювання зовнішньоекономічної діяльності надмірно обмежувальні та не мають стимулювального ефекту. Тому потрібна лібералізація регулювання цієї діяльності з метою стимулювання бізнес-активності в країні.

У законопроекті пропонується виключити частину про спеціальну санкцію у вигляді накладення штрафів за несвоєчасне виконання або невиконання суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності своїх обов'язків. Подібні штрафи не зникнуть, просто питання застосування штрафів до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності за конкретні правопорушення врегульовано в інших законах, тому ст. 37 Закону запропоновано виключити.

Тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності зараз застосовується в разі порушення Закону або вчинення дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки. У проекті запропоновано встановити, що таке припинення може бути застосовано лише за поданнями СБУ у випадках, коли виконуються дії, пов'язані з фінансуванням тероризму, посяганням на національні інтереси, безпеку й територіальну цілісність України.

Щодо застосування індивідуального режиму ліцензування, то в законопроекті пропонується не застосовувати спеціальну санкцію відразу після надходження до Мінекономрозвитку подань, а спочатку дати можливість імовірному порушникові виправитися (впродовж 45 днів).

У законопроекті передбачається, що спеціальна конфіскація не застосовуватиметься за порушення законодавчо встановлених строків розрахунків на суму до 10 000 євро. Також запропоновано скоротити на 25 % максимальні строки розгляду Мінекономрозвитку матеріалів щодо застосування та скасування спеціальних санкцій.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини