Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінекономрозвитку виступає проти додаткових обмежень на продаж тютюнових виробів

11 жовтня 2017, 15:08
224
0
Реклама

У комітетах парламенту зараз обговорюють законопроекти № 4030а і № 4030а-1, розроблені членами і керівником Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я. Проекти, зокрема, пропонують ввести заборону на викладання тютюнових виробів на вітринах кіосків і магазинів, додаткові обмеження на куріння в громадських місцях, а також різке збільшення плати за ліцензію на продаж тютюнових виробів.

Асоціація міст України звернулася до Мінекономрозвитку з проханням висловити свою думку з приводу запропонованих новацій. У відповіді, підписаній першим заступником міністра Максимом Нефьодовим, йдеться про те, що втрати державного та місцевих бюджетів від прийняття законопроектів можуть становити 4 млрд грн через обмеження на порядок продажу тютюнових виробів. Крім того, запропоновані зміни стимулюватимуть антиконкурентний перерозподіл торгівлі сигаретами на користь супер- і гіпермаркетів, а також приведуть до зростання нелегальної торгівлі тютюновими виробами. Сама ж Асоціація міст оцінила потенційні втрати місцевих громад від прийняття новацій на рівні 860 млн грн на рік.

Закономірно, що проти виступають й учасники ринку. У Національній організації роздрібної торгівлі заявили, що прийняття законопроектів призведе до монополізації ринку роздрібного продажу сигарет. «Близько 10 % торгових точок (а це понад 7000 кіосків) можуть закритися. 15 - 20 тис. громадян України втратять робочі місця», - прогнозують там.

Асоціація міст звернулася до голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ольги Богомолець і до Кабінету Міністрів із проханням більш зважено підходити до питань обмежень торгівлі підакцизними товарами.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини