Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Електромобілі можуть стати значно дешевше

9 жовтня 2017, 11:15
205
0
Реклама

Цілком можливо, що вже найближчими роками на українських дорогах стане відчутно більше електрокарів, оскільки депутати запропонували значні податкові послаблення для цієї сфери. Якщо ініціативу буде підтримано всім Парламентом, ввезти, купити, використовувати як таксі або орендувати таку машину може стати значно дешевше. Проте лише найближчими роками, оскільки лібералізація розрахована на наступні 3 - 4 роки.

Зареєстрований 3 жовтня законопроект № 7156 пропонує:

- тимчасове, до 2022 року, звільнення від ПДВ ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених електродвигунами;

- тимчасове, до 2021 року, звільнення від ПДВ послуг із перевезення пасажирів на таксі, оснащених електродвигунами, і надання пасажирського транспорту в оренду (лізинг, прокат, перевезення на замовлення), у разі якщо такі колісні транспортні засоби обладнані виключно електродвигуном;

- тимчасове, до 2022 року, звільнення від акцизного податку транспортних засобів, оснащених електродвигунами.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, такі заходи спрямовані на забезпечення масштабного розвитку ринку електромобілів в Україні, їх здешевлення та підвищення доступності для населення. Серед основних цілей ініціативи зазначено не лише поширення зелених технологій і зменшення екологічної шкоди від транспорту, а й зниження залежності від імпортних нафтопродуктів.

Законопроект перспективний, оскільки його подано великою групою народних депутатів майже з усіх політичних сил, представлених у Парламенті. До того ж, окрім згаданих цілей податкової лібералізації, здешевлення електротранспорту може слугувати додатковим аргументом у боротьбі з проблемою «європейських номерів». Водночас під час масової електрифікації транспорту не можна забувати про супутні питання, ігнорування яких може створити в майбутньому серйозні проблеми. У першу чергу йдеться про утилізацію акумуляторів, які вичерпали свій ресурс.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини