Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

До уваги організаторів гастролей: з'явилися особливі умови запрошення артистів із Росії

5 жовтня 2017, 15:25
343
0
Реклама

Народні депутати прийняли Закон, цілком здатний закрити майже для всього російського шоу-бізнесу шлях на гастролі до України. Тепер у сфері гастрольної діяльності створено механізм протидії антиукраїнським впливам, аналогічний чинним нині обмеженням в телерадіопросторі, кінопрокаті та видавничій сфері.

У разі якщо учасником запланованого гастрольного заходу є громадянин країни-агресора, організатор не пізніше ніж за 30 днів до дня заходу повинен подати до СБУ запит на отримання інформації про наявність законних підстав для допуску артиста на гастролі до України. При цьому силовики мають отримати достовірну інформацію не лише про ім'я та прізвище учасника гастролей, а й про його псевдонім, належність до творчих колективів та інші відомості, що характеризують його творчу діяльність.

Протягом 10 днів із моменту отримання запиту СБУ має погодити або відмовити в погодженні таких гастролей. Лише в разі згоди організатор може укладати договір із гастролером, але при цьому він повинен пам'ятати, що підстави для недопуску артиста до України можуть з'явитися й після укладення договору.

Крім того, було розширено перелік обмежень під час гастрольної діяльності. Важливо враховувати, що на гастрольних заходах не допускаються антидержавні заклики та інші дії, що загрожують правопорядку, популяризація або пропаганда держави-агресора та її органів влади. Також до чинних обмежень додано заборону на гастролі, учасником яких є особа, внесена до Переліку осіб, котрі створюють загрозу національній безпеці, оприлюдненого на веб-сайті Мінкультури.

Організатору гастролей, який порушив зазначені приписи, загрожує штраф у розмірі 50 - 100 мінімальних зарплат.

Як сказано в пояснювальній записці до законопроекту № 6682, документ спрямований на протидію негативному впливу країни-агресора на український гуманітарний простір за допомогою гастрольних виступів діячів культури та мистецтв, котрі є громадянами РФ і публічно підтримують політику Кремля проти України.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини