Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Захисту інформації варто приділяти не менше уваги, ніж іншим активам

6 жовтня 2017, 10:15
333
0
Реклама

Кіберполіція повідомила про затримання колишнього співробітника Пенсійного фонду, який не лише неправомірно мав доступ до масиву баз персональних даних українців, а й займався їх продажем в Інтернеті. Правоохоронці виявили в комп'ютері екс-чиновника 250 різних баз даних. Поліцейські встановлюють, яким чином він отримав доступ до такого обсягу інформації з обмеженим доступом. Не виключено, що, маючи технічну освіту, він займався крадіжкою інформації через інформаційні канали зв'язку.

У цьому прикладі для бізнесу важливим є не подальша доля екс-чиновника, який хотів заробити на тому, до чого мав доступ, а ті ризики, на які звертає увагу наведений епізод. По-перше, інформація, на жаль, залишається слабозахищеним об'єктом як у бізнес-середовищі, так і в держструктурах. На це впливає як недосконалість технічних засобів захисту інформації, так і людський фактор. По-друге, нелегальний продаж інформаційних баз дає можливість скористатися отриманими персональними даними кому завгодно. У тому числі - зловмисникам у найрізноманітніших цілях.

Очевидно, однією з цілей придбання баз даних є рейдерський моніторинг для визначення об'єктів атаки. Відомості про конкретний об'єкт і його власника - мінімум необхідного для спроби захопити бажану земельну ділянку або нерухомість. А далі - справа техніки, адже, як свідчить актуальна кримінальна хроніка, для зловмисників не становить великої проблеми створити підробку договору, судового рішення, державного акта на землю чи іншого документа.

У зв'язку з цим не втрачають актуальності питання антирейдерської профілактики. Базою захисту нерухомого майна має бути його постійний юридичний і фізичний контроль. Правовий статус майна можна відстежувати шляхом звернення до реєстру нерухомості, причому найзручніше контролювати зміни в реєстрі нерухомості в електронному режимі. Таку можливість надає спеціальний сервіс SMS-Маяк, запущений на технічній базі ЛІГА:ЗАКОН. За його допомогою про зміни в реєстрі нерухомості можна оперативно дізнатися через SMS-повідомлення, електронний лист, а також через сповіщення в кабінеті користувача.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини