Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Верховна Рада розгляне питання створення служби фінрозслідувань

5 жовтня 2017, 09:01
147
0
Реклама

Кабмін схвалив підготований Мінфіном законопроект про створення служби фінансових розслідувань і подасть його до Парламенту. В Уряді мають намір не баритися зі створенням нового органу, який має стати єдиним відомством замість підрозділів МВС, СБУ та прокуратури, які займалися економічними та фінансовими питаннями.

Чиновники сподіваються, що законопроект уже найближчим часом успішно пройде аналіз і доопрацювання в профільному парламентському комітеті й буде включений до порядку денного Парламенту.

Водночас на зустрічі з бізнесом у вересні Президент доручив комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики розробити новий законопроект про СФР, незважаючи на те що Мінфін наполягає на своєму варіанті документа. Тому цілком можливо, що створення нового органу фінансового нагляду може виявитися не таким швидким, як розраховують в Уряді.

Нагадаємо, розроблений Мінфіном законопроект передбачає створення нової служби, відповідальної, серед іншого, за:

- фінансовий контроль у бюджетній сфері;

- захист фінансової системи від злочинних посягань;

- запобігання, виявлення, розкриття й досудове розслідування злочинів, які належать до її компетенції, а також розшук осіб, котрі їх скоїли;

- протидію відмиванню нелегальних доходів;

- запобігання, виявлення та припинення корупційних дій, здійснення адміністративного провадження у справах про корупційні правопорушення;

- контроль за цільовим використанням коштів державного та місцевих бюджетів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини