Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Доступ зв'язківців до об'єктів енергетики буде впорядковано

21 вересня 2017, 16:23
282
0
Реклама

У сучасних умовах розвиток телекомунікаційних мереж неможливий без задіяння в тій чи іншій формі існуючих промислових і комерційних об'єктів різного призначення. У об'єктів і мереж, як правило, різні власники, тому питання доступу на об'єкти завжди вирішуються непросто (а іноді взагалі не вирішуються).

У загальному вигляді це питання врегульоване таким, що набрав чинності в лютому цього року, Законом «Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж». Деталі ж доступу до галузевих об'єктів мають бути визначені Кабміном.

Міненергетики зробило свій крок у цьому напрямі, підготувавши проект постанови уряду, якою передбачається затвердити Правила надання доступу до інфраструктури об'єкта електроенергетики. Ці Правила будуть застосовані до всіх об'єктів електроенергетики незалежно від форми власності. В основному вони визначають порядок взаємодії власника об'єкта та замовника.

Що стосується розміру плати за доступ, то записано, що він встановлюється договором згідно з методикою, яку буде розроблено та затверджено Міненерго з урахуванням вимог Закону «Про доступ...». У ньому, зокрема говориться, що плата за:

- розробку та видачу технічних умов щодо доступу становить 50 % мінімальної заробітної плати;

- доступ до елементів інфраструктури об'єктів електроенергетики - 0,3 % мінімальної заробітної плати на місяць за один елемент будь-якої інфраструктури об'єкта доступу, у тому числі опору лінії електропередачі.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини