Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Що потрібно, щоб Закон «Про ринок електричної енергії» почав працювати

21 вересня 2017, 10:46
234
0
Реклама

Закон «Про ринок електричної енергії» набрав чинності 11 червня 2017 року. Під час його підготовки та прийняття була жорстка боротьба груп впливу, оскільки передбачалися кардинальні зміни як структури ринку, так і правил роботи на ньому. Повною мірою Закон почне діяти 11.06.2018 р. Але щоб з цієї дати ринок зміг повноцінно працювати, за словами Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Дмитра Вовка, слід розробити і прийняти 201 документ, 117 з яких є НПА.

У цій роботі мають брати участь НКРЕКП, Міністерство енергетики та вугільної промисловості, ДП «Енергоринок» і НЕК «Укренерго». Щоб зробити їх роботу більш ефективною, уряд утворив Координаційний центр з імплементації Закону на чолі з Віце-прем'єр-міністром Володимиром Кістіоном.

Крім нормотворчості, належить провести реорганізації держпідприємства «Енергоринок» і Державної інспекції з енергетичному нагляду, корпоратизацію «Укренерго».

Нагадаємо, що Закон впроваджує норми Третього енергетичного пакета ЄС, у тому числі в питанні розподілу компаній за напрямами розподілу та передачі електроенергії. Нова модель ринку включає кілька підринків: двосторонніх договорів, «на добу вперед», внутрішньодобовий, балансуючий і ринок допоміжних послуг. Головна мета перетворень - ліквідація монополії на ринку, надання споживачам електроенергії права та можливості самостійно вирішувати, у кого її купувати.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини