Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

У підприємств можуть з'явитися нові можливості для розширення експорту

20 вересня 2017, 15:08
197
0
Реклама

У липні цього року Європейський союз офіційно запропонував Україні приєднатися до Регіональної конвенції про пан-евро-середземноморські преференційні правила походження (Пан-Євро-Мед). «Країни-учасниці конвенції в рамках взаємних угод про вільну торгівлю використовують ідентичні преференційні правила походження товарів. Тобто товари, що отримали статус походження в одній із країн, можна використовувати у виробничих процесах в іншій країні без втрати статусу преференційного походження», - пояснила суть конвенції заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - торговий представник України Наталія Микольська.

Участь у Пан-Євро-Мед дозволить українським виробникам закуповувати сировину та комплектуючі в країнах-учасницях, а готову продукцію експортувати в ЄС, зберігаючи статус преференційного походження, тобто ввозити товари за зниженою або нульовою ставкою мита.

Для юридичного приєднання до конвенції схвалений Урядом законопроект повинен стати Законом. А для повноцінного використання переваг конвенції треба буде внести зміни до протоколів про правила походження чинних угод про вільну торгівлю, які укладені Україною з країнами-учасницями конвенції: ЄС, ЄАВТ, Чорногорією, Македонією, Молдовою.

Пан-Євро-Мед було прийнято 2012 року за ініціативою Європейського союзу. Тепер вона об'єднує країни ЄС, Європейську асоціацію вільної торгівлі (ЄАВТ), Туреччину, Албанію, Боснію і Герцеговину, Македонію, Сербію, Чорногорію, Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданію, Ливан, Марокко, Палестину, Сирію, Туніс, Фарерські острови та Молдову. У процесі приєднання до конвенції перебуває Грузія.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини