Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін розширив можливості операторів зв'язку з реагування на зловживання абонентів

21 вересня 2017, 09:01
160
0
Реклама

Уряд відреагував на поширені випадки несанкціонованого втручання абонентів у роботу телекомунікаційних мереж і вжив заходів щодо захисту інтересів мобільних операторів. Сьогодні Кабмін схвалив зміни в Правилах надання та отримання телекомунікаційних послуг, якими врегульовано порядок реагування операторів на незаконні дії абонентів.


Так, раніше для припинення абонентських порушень маршрутизації трафіку мобільні оператори були змушені блокувати мобільні номери. Інколи це об'єктивно порушувало права власників номерів, оскільки в подальшому оператори не могли підтвердити перед НКРЗІ достатність підстав для такого заходу.


Такі обставини вказали на недоліки профільного регулювання і для вирішення цієї проблеми були затверджені зміни в Правилах. У документі тепер:


- уточнено термінологію;


- закріплено обов'язковість інформування абонентів про підстави скорочення або припинення послуг із зазначенням строків та умов їх відновлення;


- встановлено правило про обов'язкову фіксацію фактів порушення шляхом складання оператором відповідного акта в паперовому або електронному вигляді.


Крім того, оператор має право обмежити або припинити надання послуг тільки в обумовлених в законодавстві випадках, а за відновлення доступу до послуги не можна вимагати від абонента оплату.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини