Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Скарги покупців на інтернет-магазини перевіряють за участю податківців і кіберполіції

19 вересня 2017, 17:36
439
0
Реклама

В Україні інтернет-магазини допускають багато порушень у сфері захисту прав споживача, про що, серед іншого, свідчить нещодавнє дослідження Держпродспоживслужби з контрольними закупівлями за методикою «таємний покупець». У відомстві зазначили, що з 20 найвідоміших інтернет-магазинів тільки 7 видали фіскальний чек, у багатьох відсутня можливість здійснення самовивозу товару, у деяких - складна процедура повернення покупки та відшкодування вартості товару.
За словами т. в. о. заступника керівника Держпродспоживслужби Лілії Стиренко, у цілому ситуація на ринку інтернет-продажів залишає бажати кращого, оскільки через порушення продавців покупцям дуже складно відстояти свої права. Цьому сприяє і недосконалість законодавства, що містить прогалини в регулюванні такого виду торгівлі. До того ж, за її словами, багато операторів ринку зловживають мораторієм на проведення перевірок. У зв'язку з цим відомству часто проблематично допомогти споживачам, які скаржаться на інтернет-продавців.


Одним з найбільш поширених порушень є недостатнє інформування споживачів про організаційно-правову форму, повну назву, адресу продавця та порядок прийняття претензії. Часто іншої інформації, крім адреси електронної пошти і номера телефону, на сайті інтернет-магазину не вказується, що фактично робить споживача безправним. Трапляється і навмисний обман покупця, де є ознаки шахрайства. Більше того, діяльність деяких інтернет-магазинів є одним із засобів реалізації нелегальної продукції, без документів, що підтверджують її якість і безпечність.


У зв'язку з цим Л. Стиренко повідомила, що в межах розгляду скарг Держпродспоживслужба активно взаємодіє з ДФС і Департаментом кіберполіції Національної поліції. Податківці та поліцейські допомагають встановити господарюючого суб'єкта - продавця товару або фізичну особу (якщо продавець надав покупцеві для оплати тільки номер банківської картки).


За словами чиновниці, питання зловживань з боку інтернет-магазинів і порушення прав громадян порушувалося відомством неодноразово, і вирішення цих проблем вимагає термінового нормативного врегулювання. Тому цілком ймовірно, що незабаром уряд ініціює вдосконалення законодавства в питанні інтернет-торгівлі.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини