Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Знайдено спільну точку зору на процедуру доступу до обмеженого ресурсу електрозв'язку

15 вересня 2017, 09:02
193
0
Реклама

Галузевий регулятор - Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), схвалила проект постанови КМУ «Про затвердження Правил надання доступу до інфраструктури кабельної каналізації електрозв'язку». Формально, розробити цей документ вона повинна була для виконання вимог Закону «Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж».

Проте більш сильним аргументом все ж виявилася вимога учасників ринку телекомунікацій, для яких відсутність таких правил є чинником, що стримує розвиток бізнесу. Адже кабельна каналізація електрозв'язку є по суті природною монополією. Як правило, вона знаходиться у власності приватної компанії, яка вільна вирішувати, кому дозволяти користуватися цією інфраструктурою і на яких умовах. Поява державного регуляторного акта має виправити ситуацію.

НКРЗІ стверджує, що проект Правил пройшов громадські обговорення, робота над документом велася постійно діючою робочою групою Нацкомісії з питань розвитку телекомунікаційних мереж за участю усіх зацікавлених сторін. Підсумки громадського обговорення підбито на нараді, на якій були присутні представники операторів телекомунікацій і профільних асоціацій: «Телекомунікаційна палата України», Українській Асоціації операторів зв'язку «Телас», ІнАУ та УСПП - вони підтримали проект Правил.

Зараз цей проект постанови КМУ відправлено на погодження до зацікавлених центральних органів виконавчої влади.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини