Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Відродження річкового транспорту не розпочнеться без нового законодавства

14 вересня 2017, 09:01
249
0
Реклама

Міністр інфраструктури Володимир Омелян 12 вересня висловився на тему перспектив вітчизняного річкового транспорту. У країні є 16 річкових портів і терміналів, які зараз завантажені у 10 - 12 разів менше, ніж у 1990 році. Проте поки зберігається реальна можливість для України розвитку річкових транспортних коридорів, що забезпечують вихід у країни Західної Європи. Крім того, розвиток внутрішніх водних шляхів - це можливість дешево та безпечно доставляти вантажі усередині країни, розвантажуючи автошляхи.

Першочергові завдання, які сьогодні стоять перед Мінінфраструктури в річковій сфері, це забезпечення фінансування, відновлення інфраструктури та прийняття базового Закону «Про внутрішній водний транспорт». «Нині нормативно-правова база з питань внутрішніх водних шляхів має фрагментарний характер, не вирішує головних питань, необхідних для стійкого розвитку річкової галузі, не зв'язує функціонування річки з діяльністю прибережних промислових територій і міст. Не завжди виправдане поширення норм морського права на річковий транспорт, невизначеність правового статусу річкових портів, земель річкового транспорту, гідротехнічних споруд, прав і обов'язків перевізників, неврегульованість взаємодії господарюючих суб'єктів між собою і державою, відносин порту та вантажовласника нівелює інвестиційну привабливість річкового транспорту», - підкреслив Міністр.

Проект Закону «Про внутрішній водний транспорт» № 2475а від 04.08.2015 у січні цього року було повернено авторам (групі народних депутатів) на доопрацювання. Оновлений варіант надійшов до профільного комітету 8 червня. Документ містить новації, які націлені на істотне спрощення умов ведення бізнесу на річці, а також зменшення витрат судновласників. Він скасовує низку платежів, зборів і дозвільних документів. Передбачено можливість приватного інвестування в стратегічні об'єкти інфраструктури, використовуючи механізм компенсації.

З метою держпідтримки розвитку внутрішнього водного транспорту та зменшення фіскального навантаження на суб'єктів господарювання розроблено проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей справляння рентної плати за спеціальне використання води та оподаткування земель внутрішнього водного транспорту» № 2476а від 04.08.2015, але він поки взагалі не розглядався в Раді.

За словами Міністра, частиною реформи річкового транспорту є і проект Закону № 2713 «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо сприяння розвитку судноплавства в Україні)». Але за даними сайта ВР законопроект № 2713 від 23.04.2015 у січні цього року знято з розгляду, а законопроект № 2713-д від 17.11.2016 (з тією самою назвою) у січні ж було відхилено. Отже незрозуміло, який документ мав на увазі В. Омелян, коли говорив, що «цей проект Закону дасть змогу уникнути дефіциту річкового флоту, оскільки законодавчо пропонується врегулювати питання перевезень іноземними річковими суднами, які тимчасово ввозяться на митну територію України для внутрішніх перевезень».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини