Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У країні необхідно змінити адміністративно-територіальний устрій на районному рівні

12 вересня 2017, 09:01
168
0
Реклама

11 вересня перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В'ячеслав Негода заявив, що план реалізації реформи місцевого самоврядування та децентралізації на найближчі роки передбачає завершення формування дієздатних громад, впорядкування районного рівня та системи територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, формування нового адміністративно-територіального устрою в країні.

«Зараз близько трьох тисяч місцевих рад або вже об'єдналися, або перебувають на фінальних стадіях об'єднання. До кінця року в країні діятиме понад 600 об'єднаних громад. Реалізовані проекти та бюджетні показники перших з них довели ефективність такої консолідації зусиль. Позиція «нічого не робити», можливо, йде на користь окремим посадовим особам, але точно не громадам. Жителі міст і сіл це усвідомили, отже, процес об'єднання триватиме», - зауважив перший замміністра.

За його словами, процес об'єднання громад впритул наблизив реформу до питання ефективності районного рівня. Вже є приклади, коли територія району повністю покрита парою об'єднаних громад - навіщо там районні чиновники? Освіта, зміна меж і ліквідація районів дозволені Конституцією України. Це рішення - у компетенції Верховної Ради.

У парламенті вже зареєстровано проект закону № 6636 «Про порядок утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж районів». Також Мінрегіон розробив законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою», який поки знаходиться в уряді. «Ми сподіваємося, що в парламенті вистачить політичної мудрості та часу, щоб прийняти ці рішення. В іншому разі ми зробимо заручниками районні ради, їх працівників, що ні до чого доброго призвести не може, - сказав В. Негода. - По суті, на прийняття найважливіших із запропонованих змін маємо один політичний рік - до початку підготовки до парламентських, президентських і місцевих виборів».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини