Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Проблемні активи держбанків запропоновано передати на зовнішнє управління

7 вересня 2017, 16:15
190
0
Реклама

Можливо, найближчим часом проблемними активами державних банків займатиметься компанія, створена спеціально для цих цілей. Про це повідомила перший заступник Міністра фінансів Оксана Маркарова. Така необхідність зумовлена високим рівнем проблемності активів. Причому передбачається, що після кількох перших років роботи з держсектором КУА розширить свою діяльність на весь ринок.


Чиновник уточнила, що наразі оцінюється доцільність утворення окремих підрозділів у кожному конкретному держбанку з питань управління «поганими» активами або заснування профільної КУА.


Якщо буде обрано другий варіант, держава здійснюватиме тільки адміністративні витрати на функціонування компанії. КУА повинна буде визначати долю кожного проблемного активу й оцінювати можливість його дофінансування або продажу. Менеджмент КУА буде представлений незалежним правлінням і наглядовою радою у складі представників Європейського банку реконструкції та розвитку, Міжнародної фінансової корпорації, Світового банку. До слова, останній закликає спочатку вирішити питання вдосконалення системи корпоративного управління в державних банках, а потім повернутися до проблеми їх непрацюючих активів - який сенс розчищати баланси, адже вони знову можуть зіпсуватися через погане управління?


Якщо внаслідок реалізації зазначених заходів ефективність управління активами держбанків буде вдосконалено, це створить реальні передумови для поліпшення показників кредитування бізнесу. Особливо в разі швидкого позбавлення й приватними банками від свого «баласту» у вигляді проблемних активів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини