Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Інвесторам розширять можливості для вкладення коштів

4 вересня 2017, 15:31
183
0
Реклама

Щоб зробити можливим залучення суб'єктами господарювання під державні (місцеві) гарантії кредитів для реалізації проектів розвитку, а також фінансування бюджетів усіх рівнів за рахунок зовнішніх джерел, свого часу було звільнено від оподаткування доходи, отримані нерезидентами у вигляді відсотків або доходу (дисконту) на державні цінні папери або облігації місцевих позик.

Такі положення Податкового кодексу позитивно сприйняті іноземними інвесторами (кредиторами), що впливають на прийняття рішень про купівлю українських державних цінних паперів та інвестування в економіку України.

Водночас залишилися неврегульованими питання оподаткування інших доходів, які можуть бути одержані нерезидентами-інвесторами в цінні папери, що істотно обмежує можливості емітентів відповідних цінних паперів.

Так, при операціях викупу таких цінних паперів за кошти державного або місцевих бюджетів інвестори можуть отримувати доходи, які не є процентами або дисконтом. Оподаткування таких доходів зменшує інвестиційну привабливість відповідних цінних паперів.

Для виправлення цього недоліку уряд вніс до парламенту законопроект про внесення нових змін до Податкового кодексу (№ 7052 від 31.08.2017).

Передбачається звільнити від оподаткування доходи іноземного інвестора:

- від державних цінних паперів та облігацій місцевих позик, що виплачуються Мінфіном чи їх емітентом;

- від операцій з борговими цінними паперами, виконання зобов'язань за якими забезпечене державними або місцевими гарантіями, якщо такі доходи виплачуються відповідним гарантом.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини