Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Міністр інфраструктури наполягає на створенні Морської адміністрації

4 вересня 2017, 10:52
190
0
Реклама

31 серпня під час зустрічі з представниками бізнесу в Американській торговій палаті Володимир Омелян заявив, що за наявності Морської адміністрації Міністерство зможе сконцентруватися на функціях з формування стратегії розвитку транспортної галузі в цілому. «Ми внесли Положення про створення Морської адміністрації в Кабмін. Сподіваюся, уряд швидко прийме необхідне рішення, а бізнес його підтримає. У нас є Укравтодор, Державіаслужба, буде і Морська адміністрація, яка, зокрема, займатиметься питаннями тарифної політики».

Також обговорювалися питання розвитку морського транспорту: «Базові речі, які ми чекаємо від парламенту, - цей дозвіл приватизації чи концесії морських портів. Законопроект про концесію знаходиться на стадії доопрацювання, восени цього року ми внесемо його до Верховної Ради для того, щоб почати повномасштабне залучення інвестицій в морську галузь».

Про портові тарифи та збори В. Омелян сказав так: «Методика майже готова, у ній є дві ключові складові. Це базова ставка, яка має бути спрямована на збереження існуючих гідротехнічних споруд, об'єктів водного господарства, а також інвестиційна складова. Ми наразі відпрацьовуємо методику визначення інвестиційної складової для того, щоб інвестор мав гарантоване джерело компенсації своїх інвестицій. Я сподіваюся, що восени це питання буде винесено на обговорення бізнес-спільноти. Є політична підтримка Прем'єр-міністра в питанні зниження портових тарифів і зборів. Для цього мають бути знижені відрахування до бюджету. Ми сподіваємося, що 50 % - це буде максимальна цифра, але боротимемося за 30 %. Це треба для того, щоб галузь могла розвиватися».

Міністр зауважив, що важливим є схвалення законопроекту «Про внутрішній водний транспорт». Без нового закону галузь продовжує знаходитися в стагнації. Розвиток же річкового транспорту зніме частину вантажопотоку з автомобільних і залізних доріг.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини