Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Пропонується модель поводження з відходами електричного й електронного обладнання

31 серпня 2017, 13:36
217
0
Реклама

Мінекономрозвитку спільно з експертами проекту Twinning «Впровадження системи управління відходами електричного та електронного обладнання в Україні» (фінансується за рахунок коштів ЄС) розробили проект Закону «Про відходи електричного та електронного обладнання», який розміщено на сайті Twinning для обговорення.

Поцікавитися цим проектом має сенс багатьом, оскільки він передбачає встановити нові істотні вимоги до діяльності виробників, постачальників і продавців.

У розумінні цього проекту електричне й електронне обладнання (ЕЕО) - те, яке залежить від електричних струмів або електромагнітних полів для того, щоб працювати належним чином, а також обладнання для виробництва, передачі або вимірювання таких струмів і полів. Відходи ЕЕО - будь-яке подібне обладнання, якого його власник позбавляється, включаючи всі компоненти, вузли та витратні матеріали.

Передбачається, що дія закону поширюватиметься на такі категорії ЕЕО:

- теплообмінне обладнання;

- екрани, монітори й обладнання з екранами, поверхня яких перевищує 100 кв. cм;

- лампи (крім ламп розжарювання);

- велике обладнання (вимірювання по будь-якій стороні перевищує 50 см), наприклад: побутова техніка; IT і телекомунікаційне обладнання; світильники; аудіо- та відеообладнання, музичні інструменти; електричні інструменти; іграшки, обладнання для спорту; медичні вироби тощо;

- мале обладнання (вимірювання по будь-якій стороні не перевищує 50 см);

- мале обладнання у сфері інформаційних технологій і телекомунікацій (вимірювання по будь-якій стороні не перевищує 50 см).

Виробники ЕЕО мають бути включені до спеціального реєстру і тільки після цього вони (чи постачальники) зможуть розміщувати на ринку свої товари.

Дистриб'ютори, які постачають ЕЕО кінцевим споживачам, повинні забезпечити безкоштовний для споживачів збір відходів ЕЕО (він може мати різні форми).

Виробники можуть запроваджувати депозитну систему для ЕЕО, суть якої полягає в тому, що частина коштів, сплачених споживачем за обладнання, спочатку вирушає на зберігання, а потім повертається споживачеві в обмін на відходи купленого раніше обладнання.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини