Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Буде скориговано порядок технічної інвентаризації об'єктів нерухомості

15 серпня 2017, 10:47
330
0
Реклама

Мінрегіон опублікував проект свого наказу про внесення змін до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Держкомітету будівництва, архітектури та житлової політики від 24.05.2001 № 127, виклавши її в новій редакції.

Ця Інструкція визначає порядок і методику проведення технічної інвентаризації побудованих (реконструйованих) будинків, господарських будівель і споруд з метою встановлення їх наявності, визначення їх фактичної площі та обсягу, обстеження й оцінки технічного стану, встановлення їх інвентаризаційної вартості і наявності змін у плануванні та складі.

Проводиться вона перед прийняттям в експлуатацію завершених будівництвом об'єктів, у тому числі після проведення реконструкції та капітального ремонту; перед проведенням державної реєстрації права власності на об'єкт. Дія Інструкції не поширюється на проведення інвентаризації земельних ділянок, зелених насаджень, інженерних мереж, специфічних лінійних об'єктів (залізниці, мости, гідротехнічні споруди, лінії електропередач, злітно-посадкові смуги, шахтні поля та стволи, гірничі виробки тощо), технологічного обладнання.

Необхідність внесення змін до Інструкції, зокрема, пов'язана з тим, що наразі інвентаризаційні справи зберігаються у суб'єктів господарювання. Це не дає змоги органам місцевого самоврядування контролювати наявність і технічний стан об'єктів, надає можливість виготовлення подвійних інвентаризаційних справ і технічних паспортів на об'єкти нерухомості, не дає можливості якісно збирати статистичну звітність про житловий фонд. Також в Інструкції не визначено порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів незавершеного будівництва й оформлення технічних паспортів на них.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини