Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Під час перевезень небезпечних вантажів може бути потрібно дотримуватися більше правил

10 серпня 2017, 17:07
243
0
Реклама

Міністерство інфраструктури на своєму сайті опублікувало для громадського обговорення проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення їх у відповідність до законодавства Європейського Союзу у сфері перевезення небезпечних вантажів». У пояснювальній записці йдеться про те, що документ розроблено в рамках виконання плану заходів щодо імплементації Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

У ЄС перевезення небезпечних вантажів нормуються Директивою 2008/68/ЄС. Вона передбачає встановлення єдиних правил міжнародного перевезення небезпечних вантажів усередині Союзу. У ній також вказано, що перевезення небезпечних вантажів між державами-членами та третіми країнами має бути дозволене до тієї міри, до якої воно відповідає вимогам Директиви. Тому українські правила і слід змінювати, щоб перевезення маршрутами Україна - Європа були можливі й надалі.

Проектом передбачається внесення змін до законів «Про перевезення небезпечних вантажів», «Про транспорт» та «Про автомобільний транспорт». Передбачається переглянути компетенції органів, що здійснюють державне управління у сфері перевезення небезпечних вантажів, і визначити уповноважені органи для здійснення класифікації окремих небезпечних вантажів, проведення випробувань зразків тари, визначення безпечних умов перевезення окремих вантажів тощо.

З метою забезпечення належного рівня безпеки слід привести умови перевезення небезпечних вантажів до європейського рівня шляхом коригування національного законодавства у цій сфері. Йдеться, зокрема, про обов'язки та відповідальність уповноваженого з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів (консультанта, радника) та інших учасників процесу перевезення таких вантажів, а також про умови навантаження, розвантаження і перевантаження, про забезпечення транспортної галузі кваліфікованим персоналом, про використання рухомого складу з підвищеним рівнем безпеки конструкції.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини