Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою офіційно набрала чинності

1 серпня 2017, 10:50
201
0
Реклама

Переговори про лібералізацію двосторонньої торгівлі велися з 2009 року. Процес було завершено 14 липня 2015 року підписанням Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою, яка 1 серпня набрала чинності. Договір дасть змогу вітчизняним товаровиробникам отримати переваги від безмитного доступу до ринку Канади і відкриє нові можливості для українського бізнесу.

Зокрема, ввізні канадські мита на сільськогосподарські товари буде скасовано (крім 108 тарифних ліній, доступ за якими відкриється у межах квот), а також на промислові товари (крім легкових автомобілів із 7-річним перехідним періодом). Україна скасує тарифи для близько 80 % товарів імпорту з Канади, водночас для деяких сільськогосподарських і промислових товарів встановлено перехідні періоди у 3, 5 і 7 років для зниження тарифів.

Вважається, що найбільше виграють українські постачальники таких продуктів: соняшникова олія, цукор, кондитерські вироби та шоколад, алкогольні напої та пиво, соки. Серед промтоварів - це одяг, кераміка, металургія і хімія.

Угода також дає змогу компаніям отримати пільговий доступ до участі в державних закупівлях обох країн. Крім того, договір включає зобов'язання, пов'язані з охороною прав інтелектуальної власності; Угода також передбачає надання Україні технічної допомоги для поліпшення доступу українських товарів на канадський ринок і допомогу для розвитку аграрного комплексу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини