Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оператори ринку електронної звітності звернулися з листом до Прем'єр-міністра

20 липня 2017, 12:38
246
0
Реклама

Українські розробники ПЗ для подання звітності й інші суб'єкти електронної звітності («АйФін», «СОНАТА» та АЦСК ТОВ «Ключові системи»), до яких приєдналася компанія ЛІГА:ЗАКОН (ПЗ «REPORT»), звернулися з листом до Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, а також керівника департаменту кіберполіції Нацполіції, глави СБУ та в. о. керівника ДФС. Вони просять провести об'єктивне розслідування ситуації, що склалася в роботі приймального шлюзу ДФС під час реєстрації податкових накладних і роботі Єдиного реєстру податкових накладних (ЄРПН).

Зазначається, що в період з 14 по 19 липня служби техпідтримки авторів листа отримали численні повідомлення користувачів про проблеми, що виникли у них під час реєстрації накладних. Аналіз роботи приймального шлюзу ДФС виявив некоректну роботу частини його функцій. Станом на 19 липня ЄРПН не виконує своїх функцій у повному обсязі.

Звернення на гарячу лінію ДФС не дали результату, оскільки там заперечують наявність проблем.

У результаті платники податків - користувачі програм, що їх постачають автори листа, не можуть нормально працювати в системі електронного адміністрування ПДВ і виконувати свої обов'язки, визначені Податковим кодексом. Ігнорування ситуації з боку ДФС може призвести до застосування штрафних санкцій до цих платників податків через порушення, які виникли не з їх вини.

Ситуація ускладнилася тим, що на момент написання листа шлюз ДФС не приймає звітність і з ЄСВ, повідомляючи про помилку в поданих документах, якої насправді немає.

Автори листа також звертають увагу на те, що проблеми з роботою шлюзу за часом співпали з активізацією роботи з відновлення працездатності програми M.E.Doc, користувачі якої чомусь не стикаються з проблемами під час передачі звітності. Одночасно деякі фахівці районних відділень ДФС прямо рекомендують використовувати M.E.Doc, «в якому все працює». Тому складається враження, що адміністрування приймального шлюзу ДФС здійснюється не ДФС, а розробниками програми M.E.Doc у своїх інтересах.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини