Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

«Єдине вікно» на кордоні може наблизитися до робочого вигляду

17 липня 2017, 09:56
296
0
Реклама

Мінекономрозвитку опублікувало для громадського обговорення проект закону «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо запровадження «єдиного вікна» на кордоні».

Подібного «вікна» вимагають усі підприємці та бізнесмени, яким доводиться стикатися з держорганами та місцевою владою, що часто вимагають для вирішення одного питання надання багатьох і різних документів.

У пояснювальній записці до проекту зазначається, що створення механізму «єдиного вікна» для експортних та імпортних операцій вважається однією з кращих світових практик, яка має на меті сприяти міжнародній торгівлі та поліпшити інвестиційну привабливість країни. Впровадження такого вікна на межі є також і одним з міжнародно-правових зобов'язань України у рамках СОТ.

Положення, що стосуються функціонування «єдиного вікна», вже існують в Митному кодексі, але їх неможливо реалізувати в повному обсязі без внесення змін до інших законів, що регламентують надання документів дозвільного характеру чи адміністративних послуг у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Річ у тому, що ці закони, як правило, розраховані на оформлення відповідних документів лише на паперових носіях.

Окрім налагодження електронного обміну інформацією між державними органами, належне функціонування «єдиного вікна» потребує:

- скасування положень, які прямо або побічно вказують на необхідність подання паперового документа, виданого одним державним органом, іншому державному органу;

- скасування необґрунтованих контрольних процедур, пов'язаних із зовнішньоекономічною діяльністю;

- спрощення процедури проходження контрольних процедур, пов'язаних із зовнішньоекономічною діяльністю.

Відповідні зміни пропонується внести до Митного кодексу та низки чинних законів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини