Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Законність судового рішення можна буде оскаржити в Конституційному Суді

13 липня 2017, 14:59
164
0
Реклама

Сьогодні народні депутати прийняли Закон «Про Конституційний Суд України». Одним з нововведень нового закону на базі законопроекту № 6427-д є механізм конституційної скарги - письмового клопотання щодо перевірки на відповідність Конституції України (конституційності) закону (його окремих положень), застосованого в остаточному судовому рішенні.

Таку скаргу зможе подати фізична або юридична особа стосовно рішення в її судовій справі, якщо вона вважає, що застосований в остаточному судовому рішенні в її справі закон України (його окремі положення) суперечить Конституції. Важливо врахувати, що одночасно передбачено і можливість забезпечення скарги шляхом встановлення тимчасової заборони здійснювати певну дію.

При цьому подати конституційну скаргу не зможуть юридичні особи публічного права (такими є юрособи, що створюються розпорядчим актом Президента, органу держвлади, органу влади АР Крим чи органу місцевого самоврядування).

Ще одним обмеженням є критерій прийнятності скарги. Документ відповідатиме цьому критерію в разі його відповідності формальним вимогам, а також якщо було вичерпано всі національні засоби юридичного захисту і з дня набрання законної сили остаточним рішенням минуло не більше трьох місяців.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини