Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Правила оренди державного і комунального майна можуть змінитися

11 липня 2017, 13:43
214
0
Реклама

Фонд держмайна опублікував проект нової редакції закону «Про оренду державного і комунального майна». Передбачається, що його громадське обговорення триватиме місяць.

Розробники проекту визнають, що оренда державного і комунального майна стає для підприємців непривабливою та неконкурентною порівняно з орендою нерухомості у приватному секторі. Однією з причин цього є ускладнена процедура передання об'єктів в оренду.

На сьогодні відносини оренди державного і комунального майна регулюються Законом, прийнятим ще 1992 року. І хоча він зазнав чимало змін, потрібна принципово нова його редакція.

Передусім спрощено процедуру передачі в оренду об'єктів. Так, скорочено строки її проведення (зі 140 до 23 днів). Введено спрощену процедуру укладення договору в разі оренди невеликих об'єктів. Передбачено можливість передання в оренду цілісного майнового комплексу на підставі висновку уповноваженого органу управління (замість передання на підставі рішення Уряду). Замість застарілої процедури проведення конкурсу введено сучасний механізм електронного аукціону для передання майна орендареві за допомогою спеціального веб-порталу.

Свого часу поява в Законі про оренду норми про індексацію орендної плати як істотної умови договору була пов'язана з необхідністю врахування стрімкого зростання ринку оренди, яке існувало тоді. Але результати аналізу орендних відосин у 2015 році показали, що темпи росту індексу інфляції не відповідають темпам росту економіки та вартості оренди на ринку нерухомості, тому в проекті закону пропонується вилучити індексацію як істотну умову договору.

Одночасно для збереження реальної плати за користування майном упродовж усього строку дії договору оренди пропонується передбачити обов'язковість проведення оцінки об'єкту оренди упродовж усього строку дії договору кожні три роки. Крім того, встановлюється обов'язковість вимоги перегляду розміру орендної плати з урахуванням нової оцінки об'єкту.

Установлено обмеження щодо осіб, які не можуть бути орендарями. Якщо зараз орендар самостійно вибирає страхову компанію, то до проекту введено норму, за якою ФДМ спільно з Нацкомфінпослуг і АМКУ здійснює відбір страхових компаній за певними критеріями.

Вилучено норму про застосування будь-яких санкцій до потенційних орендарів у разі їх відмови від укладення договору за результатами проведення конкурсу. Але водночас пропонується ввести вимогу гарантійного внеску учасників електронного аукціону, який у разі відмови від укладення договору не повертається.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини