Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Збиток, заподіяний роботодавцю працівником, ймовірно можна буде відшкодовувати в розстрочку

6 липня 2017, 10:40
208
0
Реклама

Запропоновано встановити, що за згодою сторін допускається відшкодування шкоди, заподіяної працівником, із розстроченням платежу.

У такому разі працівник надає працедавцю письмове зобов'язання про відшкодування шкоди із зазначенням конкретних строків здійснення платежів. При звільненні працівника, який дав письмове зобов'язання про добровільне відшкодування шкоди, але відмовився її відшкодувати, непогашена заборгованість стягується в судовому порядку.

Також пропонується доповнити КЗпП положеннями, за якими власник або уповноважений ним орган перед виданням розпорядження про відшкодування заподіяної працівником шкоди шляхом утримання із заробітної плати зобов'язаний витребувати від працівника письмове пояснення. У разі невиконання цього обов'язку працівник має право витребувати незаконно стягнуті суми в судовому порядку.

Відповідні зміни запропоновано законопроектом № 6662 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівником)».

Прийняття проекту сприятиме забезпеченню прав працівника та забезпеченню захисту його заробітної плати від необґрунтованих відрахувань.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини