Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податок на прибуток може бути замінено

4 липня 2017, 15:27
208
0
Реклама

Мінфін розробив законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал» і розмістив його на своєму сайті для громадського обговорення. За результатами обговорення до проекту може бути внесено зміни, після чого документ буде передано до Верховної Ради. Нагадаємо, що Закон № 1797-VIII від 21.12.2016 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» передбачає, що уряд розробить такий законопроект і внесе його до парламенту до 1 липня 2017 року.

Ідея нововведення полягає в тому, щоб податок стягувався не в момент отримання прибутку за підсумками звітного періоду, а в момент його розподілу.

Цей податок у світовій практиці застосовується зараз лише в Естонії, в переважній більшості країн існують різновиди податку на прибуток. Головні причини цього пов'язані з небажанням країн зі сформованими податковими системами змінювати те, що більш-менш нормально функціонує. До того ж, перехід на новий податок неминуче веде до скорочення бюджетних надходжень, які потрібно чимось компенсувати. В Україні ж проблем з податком на прибуток настільки багато, що ризик його заміни цілком можна прийняти.

До переваг пропонованої моделі оподаткування зазвичай зараховують наступне:

- створюються стимули для ділової та інвестиційної активності;

- у підприємств немає необхідності занижувати фінансовий результат, їх звітність може стати більш прозорою та привабливою для інвесторів і кредиторів;

- податкові зобов'язання легко перевіряти, оскільки операції, які віднесено до об'єкта оподаткування, складно приховати.

Проект, який розроблено Мінфіном, передбачає заміну податку на прибуток на податок, який передбачає оподаткування розподілених дивідендів чи прирівняних до них платежів, а також відмову від податку на репатріацію.

Під час виплати дивідендів фізичним і юридичним особам ставка податку передбачається 15 % (0 % якщо одержувач сам є платником такого податку).

Ставка 20 % передбачається при платежах, що прирівнюються до дивідендів, зокрема:

- виплата відсотків нерезиденту (в низці випадків 5 %);

- виплата фінансової допомоги та безоплатна передача майна;

- внески до статутного фонду та об'єктів інвестицій, які знаходяться за межами України;

- виплата роялті нерезиденту;

- придбання товарів (послуг) у спрощенців, якщо вони є пов'язаними особами;

- витрати платника в інтересах фізособи (включаючи акціонера).

Якщо контрольована господарська операція не відповідає принципу «витягнутої руки», то ставка 20 %.

Звітність з податку передбачається квартальна, та лише в тому випадку, якщо здійснювались відповідні операції.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини