Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Для спецдозволу на надрокористування буде потрібен екологічний висновок

23 червня 2017, 13:30
229
0
Реклама

Відтепер при отриманні та продовженні дії спеціальних дозволів на користування надрами надрокористувач буде зобов'язаний надати висновок оцінки впливу на навколишнє середовище. Набрання чинності вказаної вимоги пов'язане з введенням в дію нещодавно прийнятого парламентом Закону «Про оцінку впливу на довкілля». За словами Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, введення правил користування надрами з урахуванням екологічної складової давно є нормою у світі.

Крім того, серед нововведень у галузі надрокористування - у будівельних компаній (виробників кінцевої продукції, придатної для використання за призначенням) з'явилась можливість проводити геологічне вивчення та дослідно-промислове розроблення деяких видів корисних копалини без проведення тривалої процедури аукціонів. За словами Міністра, раніше така процедура затягувалася мінімум на рік. Тому це нововведення - компромісна можливість для подальшого розвитку геологічної галузі та реальний шанс для українських виробників стати конкурентоздатними на вітчизняному та світовому ринку. При цьому держава завжди матиме доступ до георозвідувальної інформації.

Вказані зміни передбачено прийнятою напередодні постановою Кабміну «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 року № 594 і 615». Крім того, серед перспективних норм, що розробляються, - врегулювання питання відповідальності надрокористувачів за наявності заборгованості зі сплати рентної плати за користування надрами.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини