Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держпідприємствам треба швидше сформувати незалежні наглядові ради

21 червня 2017, 14:39
165
0
Реклама

У Мінекономрозвитку обговорили реформу корпоративного управління, роль наглядової ради на підприємстві та зміни в цій сфері, що чекають на державні підприємства. Як відомо, формування незалежних наглядових рад у найбільших державних компаніях є обов'язковим відповідно до Закону України № 1405 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної та комунальної власності», ухваленого трохи більше ніж рік тому.

Згідно із Законом незалежні наглядові ради мають бути створені в державних унітарних підприємствах і господарських товариствах, у статутних капіталах яких 50 % і більше акцій (часток) належать державі, а також активи яких за останній рік перевищували 2 млрд грн, а чистий дохід - 1,5 млрд грн. Загалом під ці критерії в 2017 році підпадає 44 держкомпанії. В інших унітарних компаніях і господарських товариствах необхідність існування незалежної наглядової ради залишається на розсуд органів управління.

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов зазначив, що треба перекласти більшість управлінських функцій на незалежні наглядові ради, які діятимуть в інтересах компанії, а не акціонера чи окремих політичних фігур.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини