Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Законність судового рішення можна буде оскаржити в Конституційному суді

22 червня 2017, 14:19
182
0
Реклама

Законодавець розглядає нову редакцію Закону «Про Конституційний Суд України». Якщо прийнятий сьогодні за основу закон буде ухвалено в цілому, буде впроваджено низку нововведень.
Одним із запропонованих нововведень є механізм конституційної скарги - письмового клопотання про перевірку на відповідність Конституції України (конституційності) закону (його окремих положень), застосованого в остаточному судовому рішенні. Таку скаргу зможе подати фізична або юридична особа на рішення в її судовій справі, якщо вона вважає, що застосований в остаточному судовому рішенні в її справі закон України (його окремі положення) суперечить Конституції. Важливо, що передбачено можливість забезпечення скарги шляхом установлення тимчасової заборони здійснювати певну дію.

При цьому скористатися можливістю подати конституційну скаргу не зможуть юридичні особи публічного права (такими є юрособи, що створюються розпорядчим актом Президента, органу держвлади, влади АР Крим або місцевого самоврядування).

Ще одним обмеженням є критерій прийнятності скарги. Так, скарга відповідатиме цьому критерію в разі її відповідності формальним вимогам, а також якщо було вичерпано всі національні засоби юридичного захисту та з дня набрання законної сили остаточним рішенням минуло не більш як три місяці.
Відповідний законопроект № 6427-д «Про Конституційний Суд України» прийнято за основу на ранковому засіданні Верховної Ради сьогодні, 22 червня.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини