Суб'єкти підприємницької діяльності можуть орендувати споруди цивільного захисту для використання у власних цілях. При цьому вони зобов'язані гарантувати збереження захисних властивостей приміщення і робочого стану спеціального обладнання, а також забезпечувати доступ до приміщення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
У таких приміщеннях допускається розміщення складів, стоянок для електрокарів, виставкових залів, кафе, магазинів, спортзалів. У них можна проводити культурні і освітні заходи. Головною умовою нецільового використання споруд є приведення їх у готовність для цивільного захисту в строк не більше 12 годин.
При використанні споруд цивільного захисту заборонено проводити перепланування приміщень, зафарбовувати написи на інженерному обладнанні, а також використовувати встановлені аварійні резервуари і фільтри.
Не можна використовувати не за призначенням захисні споруди, що знаходяться у постійній готовності до використання за призначенням, а саме:
- в яких розташовані пункти управління;
- призначені для укриття працівників суб'єктів господарювання, що мають об'єкти підвищеної небезпеки;
- розташовані в зонах спостереження атомних електростанцій і призначені для укриття населення при радіаційних аваріях.
Порядок використання у мирний час захисних споруд цивільного захисту для господарських, культурних і побутових потреб затверджено постановою Кабміну від 10 березня 2017 року № 138.
Також затверджено:
- Порядок створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку;
- Типовий договір оренди захисних споруд цивільного захисту.