Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Національний перелік основних лікарських засобів:

30 грудня 2016, 09:01
1293
0
Реклама

Розпочалося громадське обговорення Нового національного переліку основних лікарських засобів, який має вступити в дію з 2019 року. Це перелік тих ліків, якими держава повинна гарантовано забезпечувати населення за рахунок бюджетних коштів. Проект Постанови КМУ про внесення змін до постанови КМУ від 25 березня 2009 року № 333 (в додатку до якої міститься сам перелік) розміщено на веб-сайті Міністерства охорони здоров'я. Заявники мають можливість подавати заявки (з 1 січня до 1 квітня 2017) на включення до Нацпереліку тих чи інших лікарських засобів.

Експертний комітет аналізуватиме заявки на основі методології оцінки медичних технологій (Health Technologies Assessment), що враховує не тільки клінічну ефективність препаратів, але й здатність держави платити за них, тобто, фармакоекономічну доцільність їхнього включення до Нацпереліку.

МОЗ буде проводити переговори щодо ціни на ліки з виробниками та щодо збільшення бюджету на охорону здоров'я.

В 2017-2018 рр. діятиме перехідний період, протягом якого залишатимуться чинними:

- національний перелік для закупівлі за бюджетні кошти у госпітальному секторі та для відшкодування вартості (реімбурсації) лікарських засобів при амбулаторному лікуванні;

- закупівлі через міжнародні організації та за кошти місцевих бюджетів, згідно номенклатури, яка діє на сьогодні.

Після закінчення перехідного періоду, в 2019 році, вступить в силу єдиний Національний перелік основних лікарських засобів, що стане основою для всіх закупівель ліків за державні кошти.

Держава гарантує усім пацієнтам безкоштовний доступ до лікарських засобів, що будуть включені в Національний перелік.

Національний перелік базується на 19-му виданні Базового переліку основних лікарських засобів, рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини