Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Штраф у 320 тис. грн за виплату зарплат у конверті:

27 грудня 2016, 10:51
206
0
Реклама

За недопущення державного інспектора праці до проведення перевірки юридичні і фізичні особи-підприємці повинні будуть сплатити штраф:

- у розмірі до трьох мінімальних заробітних плат (у 2017 році - 9600 грн) у всіх випадках недопущення інспекторів до перевірки, крім випадку, коли темою перевірки є неоформлення трудових договорів з працівниками та виплата зарплат у "конверті";

- у розмірі ста мінімальних заробітних плат (320 000 грн) при недопущенні державного інспектора праці до перевірки, коли вона здійснюється з метою виявлення працівників з неоформленими трудовими договорами, виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску (виплата зарплати у „конверті”).

Президент України Петро Порошенко підписав відповідний Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (законопроект № 5130), який передбачає реформування системи оплати праці.

Окрім того, документ визначає:

В частині оплати праці:

Тарифна сітка оплати праці буде формуватись за новим порядком. Так, у бюджетній сфері мінімальна тарифна ставка (посадовий оклад) встановлюватиметься Кабміном, а в небюджетній сфері підприємства тарифні ставки визначатимуть самостійно у колективних договорах.

При цьому мінімальна тарифна ставка не може бути нижчою за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Одночасно заробітна плата або посадові оклади визначаються на основі мінімальної заробітної плати.

Зверніть увагу, що з 1 січня 2017 року розмір мінзарплати складе 3200 грн.

В частині пенсійного забезпечення на 2017 рік:

Продовжено особливий порядок виплати пенсій для працюючих пенсіонерів. Максимальний розмір пенсії в абсолютній сумі встановлено на рівні 10 740 гривень.

В частині виплати стипендій студентам (курсантам) ВНЗ:

Кабміну надано право визначати порядок виплати соціальних стипендій для окремих категорій осіб, яким законами України надано це право.

В частині сплати ЄСВ платниками єдиного податку:

Для єдинників І групи розмір ЄСВ не може бути меншим ніж 0,5 розміру мінімального розміру страхового внеску.

В частині плати за надання адміністративних послуг, сплати судового збору та державного мита:

Розмір платежів прив'язано до прожиткового мінімуму для працездатних осіб замість мінімальної заробітної плати.

В частині соціального страхування:

Передбачено завершення реорганізації ФСС від НВ і ФСС з ТВП та запровадження діяльності Фонду соціального страхування України як нової соціальної інституції.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини