Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Для підтримки аграріїв

19 грудня 2016, 13:03
191
0
Реклама

У держбюджеті-2017 планується виділити кошти для підтримки сільгосппідприємств. Йдеться про компенсацію ПДВ сільгоспвиробникам з бюджетних коштів.

У найближчі п'ять років на ці виплати планується спрямовувати більше 1% ВВП сільського господарства України. Це передбачено розробленою в Мінагрополітики програмою підтримки фермерів, яку вже схвалив бюджетний комітет Верховної Ради.

В цілому на це планується виділити 4 млрд грн прямих бюджетних дотацій. Додатково 1,5 млрд грн буде виділено на підтримку вітчизняних виробників сільгосптехніки, компенсацію кредитів і створення аграрного Фонду гарантування.

Передбачається, що кошти розподілять по підприємствах відповідно сплаченому ними ПДВ: скільки сплатив - стільки отримав дотацій. Отже, найбільше дотацій отримають великі агрохолдинги.

Відзначимо, що на вимогу МВФ спецрежим оподаткування аграрних підприємств, що дозволяє їм не платити ПДВ або сплачувати його частково, в 2017 році буде скасований. Разом з тим, МВФ не заперечує проти дотування сільського господарства.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини