Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

Ввізне мито на авто з ЄС:

16.12.2016, 09:01
162
0

хочуть захистити вітчизняне автомобілебудування
хочуть захистити вітчизняне автомобілебудування

Розроблено механізм, який не дозволить європейським авто поглинути український ринок. Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Україна зобовязана поступово (протягом 10 років) знизити ставки ввізного мита з 10% до 0% на легкові автомобілі походженням з ЄС. Щоб захистити національного виробника Мінекономрозвитку розробило механізм обмеження імпорту легкових машин походженням з Європи та пропонує уряду його схвалити.

Зокрема, пропонується задіювати спеціальні заходи, які можуть бути застосовані виключно за наявності наступних умов:

· якщо сукупний обсяг імпорту в Україну легкових автомобілів походженням з ЄС протягом року досягає 45 тис. одиниць, а його питома вага у споживанні на внутрішньому ринку становить понад 20 відсотків;

· якщо сукупний обсяг імпорту легкових автомобілів походженням з ЄС в Україну протягом останнього 12 місячного періоду, перевищить граничний обсяг усіх первинних реєстрацій легкових автомобілів в Україні за той самий період, та при цьому заподіюється значна шкода національній промисловості, що виробляє подібний товар.

Тільки якщо будуть наявними всі з перерахованих умов, Україна залишає за собою право тимчасово підвищувати ставки ввізного мита (не більше ніж до рівня 10%, але не вище ставки ввізного мита, що діяла у 2015 році). Механізм жодним чином не може спричинити блокування імпорту легкових автомобілів з ЄС, переконані в МЕРТ.

Механізм спеціальних заходів може бути застосований протягом періоду від 2 до 15 років дії Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.


Увійдіть, щоб залишити коментар