Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ввізне мито на авто з ЄС:

16 грудня 2016, 09:01
274
0
Реклама

Розроблено механізм, який не дозволить європейським авто поглинути український ринок. Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Україна зобовязана поступово (протягом 10 років) знизити ставки ввізного мита з 10% до 0% на легкові автомобілі походженням з ЄС. Щоб захистити національного виробника Мінекономрозвитку розробило механізм обмеження імпорту легкових машин походженням з Європи та пропонує уряду його схвалити.

Зокрема, пропонується задіювати спеціальні заходи, які можуть бути застосовані виключно за наявності наступних умов:

· якщо сукупний обсяг імпорту в Україну легкових автомобілів походженням з ЄС протягом року досягає 45 тис. одиниць, а його питома вага у споживанні на внутрішньому ринку становить понад 20 відсотків;

· якщо сукупний обсяг імпорту легкових автомобілів походженням з ЄС в Україну протягом останнього 12 місячного періоду, перевищить граничний обсяг усіх первинних реєстрацій легкових автомобілів в Україні за той самий період, та при цьому заподіюється значна шкода національній промисловості, що виробляє подібний товар.

Тільки якщо будуть наявними всі з перерахованих умов, Україна залишає за собою право тимчасово підвищувати ставки ввізного мита (не більше ніж до рівня 10%, але не вище ставки ввізного мита, що діяла у 2015 році). Механізм жодним чином не може спричинити блокування імпорту легкових автомобілів з ЄС, переконані в МЕРТ.

Механізм спеціальних заходів може бути застосований протягом періоду від 2 до 15 років дії Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини