Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

Нацбанк проведе рейтингування банків :

15.12.2016, 10:01
116
0

затверджена нова процедура інспекції банків
затверджена нова процедура інспекції банків

З'явиться новий бенчмарк визначення надійності фінансових установ. Нацбанк буде по-новому інспектувати банки. Тепер вони будуть отримувати оцінки за рейтинговою системою CAMELSО. Завдяки такому рейтингу можна буде оцінити їх фінансовий стан, якість менеджменту і корпоративного управління, прозорість операцій і ефективність внутрішнього контролю, управління ризиками. Також вона допомагає виявити недоліки, які можуть призвести до банкрутства банку і вимагають посиленого контролю з боку органів банківського нагляду. Це дозволяє заздалегідь вжити відповідних заходів для виправлення недоліків і стабілізації фінансового стану банку.

Нову процедуру інспектування та оцінки банків закріплений рішенням № 393-рш Про схвалення процедур інспектування.

Основою рейтингової системи CAMELSО є оцінка ризиків та визначення рейтингових оцінок за такими основними компонентами: Капітал, Якість активів, Управління та управління, Надходження, Ліквідність, Чутливість до ринкових ризиків, Операційний ризик.

Комплексна рейтингова оцінка за рейтинговою системою CAMELSO визначається для кожного банку відповідно до рейтингових оцінок за вказаними вище компонентів. Кожен компонент рейтингової системи оцінюється за чотирибальною шкалою, де оцінка "1" є найвищою, а оцінка "4" - найнижчою.


Увійдіть, щоб залишити коментар