Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Стратегія поводження з відходами:

12 грудня 2016, 17:05
278
0
Реклама

Мінекології підготувало Національну стратегію поводження з відходами. Про це повідомив заступник Міністра екології з питань євроінтеграції Микола Кузьо. За його словами, національна політика в цій сфері буде узгоджена з європейськими принципами.

На сайті Мінекології поки що представлена лише анотована структура Національної стратегії поводження з відходами. Проте вже зрозуміло, що реформа має бути революційною.

Одним із принципів, на якому побудована державна політика в цій сфері, є «ієрархія відходів». Встановлюється ранжування можливих варіантів поводження з відходами. Першочергове значення надається запобіганню утворенню відходів. Коли відходи вже утворились, пріоритет надається їх підготовці для повторного використання, потім переробленню, утилізації, а в останню чергу їх видаленню.

У стратегії втілено й інший принцип - «забруднювач платить». Тобто витрати, спричинені забрудненням, повинні бути коректно розподілені між забруднювачами та споживачами, а не лягати на суспільство в цілому.

Стратегія окреслює принципи поводження з будівельними, небезпечними, сільськогосподарськими відходами. Для кожного із цих сегментів буде розроблене окреме законодавство.

Що стосується промислових відходів, то карти місць їх розміщення будуть презентовані за областями й по країні.

Розробка Національної стратегії входить до переліку зобов'язань, які взяла на себе Україна щодо імплементації Угоди про асоціацію з ЄС.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини