Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Повернення ДАК "Автомобільні дороги України":

8 грудня 2016, 10:01
293
0
Реклама

Кабінет Міністрів скасував ліквідацію ПАТ ДАК "Автомобільні дороги України" - рішення яке було прийняте попереднім складом Уряду в 2015 році. На той час, лише розпочиналася реформа системи управління Держагентства автомобільних доріг України (Укравтодор), в результаті якої дороги місцевого значення планували передати в підпорядкування місцевим органам влади. Відповідно, 33 дочірні підприємства ДАК «Автомобільні дороги України» (далі - ДАК) мали перейти в підпорядкування місцевої влади, а фінансування їх мало здійснюватися з цільвого фонду. Нажаль, реформа не була проведена швидко. Наприклад, рішення про підпорядкуваня доріг місцевого значення місцевим адміністраціям та створення Державного дорожнього фонду прийняті лише наприкінці листопада 2016 року.

Як зазначають в Укравтодорі, в процесі ліквідації ДАК, виявилося, що державну компанію неможливо ліквідувати, оскільки її борги перевищують вартість компанії. Крім того, компанію, яка знаходилася у стані ліквідації, почали обтяжувати кредитори позовами до суду, тим самим доводячи до банкрутства дочірні підприємства ДАКу. Щоб зупинити цей процесс і прийнято рішення про скасування ліквідації ДАК. В Уряді розраховують відновити повноцінну діяльність компанії та провести її реформування.

За словами керівника Укравтодору Славоміра Новака, вже розроблено покроковий план реформування ПАТ ДАК «Автомобільні дороги України. Він розрахований на 2 роки. Пан Новак заявляє, що ДАК не повинен бути монополістом на ринку експлуатаційних робіт.

Проте, чи відбудеться передача облавтодорів в підпорядкування місцевій владі (як це декларувалось на початку реформи) наразі нічого не відомо.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини