Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Фіктивний податковий кредит:

6 грудня 2016, 18:01
666
0
Реклама

Схеми ухилення від оподаткування з використанням сільгосппідприємств нанесли державі збитків більш ніж на мільярд гривень протягом 2016 року. В аграрному секторі зберігається негативна тенденція використання с/г підприємств у схемах штучного формування податкового кредиту та негативного значення податку на додану вартість. Про це заявив перший заступник голови ДФС Сергій Білан.

За його словами, упродовж 2016 року розпочато 84 досудові розслідування, пов'язані з неправомірним використанням с/г підприємствами пільг під час нарахування ПДВ. Як приклад Сергій Білан навів ситуацію з одним із львівських підприємств, яке з метою мінімізації податкових зобов'язань здійснювало нетипові експортні поставки соняшникової олії й зернових, незаконно сформувавши при цьому більше 22 мільйонів гривень податкового кредиту з ПДВ. Наразі товар цього підприємства заарештований.

Штучно сформований податковий кредит із ПДВ надалі використовується експортерами або реалізується на адресу транзитно-конвертаційних груп шляхом оформлення безтоварних операцій. Керівники підприємств, які здійснюють подібні операції, можуть бути притягнені до відповідальності за статтею 212 ККУ «Ухилення від сплати податків та зборів».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини