Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оператори поштового зв'язку

5 грудня 2016, 11:28
214
0
Реклама

Представники недержавних операторів поштового зв'язку висловили незадоволення з приводу ініціатив по реформуванню галузі, які міститися в обнародуваному Міністерством інфраструктури для обговорення законопроекті "Про внесення змін до Закону України "Про поштовий зв'язок" ".

Зокрема, претензії висловлені до двох планованих нововведень:

1) введенню спеціального збору з операторів потового зв'язку у розмірі 0,2 доходу, який піде на фінансування профільного галузевого регуятора;

2) можливому встановленню монополії Укрпошти на доставку посилок вагою до 2 кг (а за деякими даними - до 10 кг) в якості компенсації з виконання цією структурою соціальних функцій призначеного оператора поштових послуг.

На думку операторів ринку, такі заходи можуть привести до зменшення числа поштових служб і, відповідно, до погіршення доступу до поштових послуг для населення, а також середнього і малого бізнесу.

В той же час керівництво Укрпошти вказує, що подібна монополія не передбачена в тексті законопроекту і, крім того, передбачається проведення конкурсу для визначення призначеного оператора. Отже, таким має шанси стати будь-яким з існуючих операторів ринку. При цьому, подібне обмеження служить лише компенсацією за необхідність створювати широку мережу відділень, у тому числі в сільській місцевості.

Слід зазначити, що на даний момент доступний текст законопроекту передбачає монополію призначеного оператора лише на наступні послуги:

1) Введення в оборот і виведення з обороту поштових марок, маркірованих конвертів і карток;

2) Пересилка простих листів масою до 50 гр і простих карток;

3) Офіційне видання каталогів продукції філателії;

4) Укладення договорів з клієнтами на використання останніми маркувальних машин.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини