Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Хочуть подовжити мораторій

5 грудня 2016, 09:01
207
0
Реклама

Планується ввести мораторій на перевірки малого бізнесу на найближчі чотири роки. У Верховній Раді зареєстровано проект Закону № 5465, яким пропонується продовжити мораторій до 2021 року. Передбачено встановити, що до 31 грудня 2020 року перевірки підприємств, організацій, ФОП, які відповідають критеріям, встановленим Господарським кодексом України для суб'єктів мікропідприємництва та малого підприємництва, здійснюватимуться виключно з дозволу Кабміну, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

Мораторій не повинен поширюватися на позапланові перевірки з питань: дотримання норм законодавства, що регулює виробництво, імпорт, оптову або роздрібну торгівлю підакцизними товарами; дотримання норм законодавства щодо наявності ліцензій; своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ПДФО, ЄСВ, відшкодування ПДВ.

Автор законопроекту вважає, що два роки дії мораторію недостатній період для того, щоб вивести малий бізнес з кризи. Нагадаємо, на початку листопада був прийнятий Закон про тимчасові особливості заходів державного контролю у сфері господарської діяльності, яким встановлено мораторій на проведення органами держконтролю планових перевірок у сфері госпдіяльності до 31 грудня 2017 року.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини