Паризька угода щодо клімату, яка регулює заходи зі зниження вмісту вуглекислого газу в атмосфері, набула чинності 4 листопада. Вона приходить на зміну Кіотській. Країни, що підписали угоду (Україна в тому числі), домовилися скорочувати викиди в атмосферу парникових газів, щоб забезпечити підвищення температури повітря на планеті до 2050 року не більше ніж на 2 градуси Цельсія, в ідеальному випадку - на 1,5 градуса.
Кожна країна самостійно визначає свою мету щодо зниження викидів вуглекислого газу. Україна взяла зобов'язання обмежити в 2030 році свої викиди парникових газів до 60%, до рівня викидів 1990 року.
Для досягнення поставлених цілей необхідно буде скоротити споживання традиційних енергетичних ресурсів і замінити їх відновлюваними джерелами енергії.
Глобальну угоду про запобігання змінам клімату було прийнято в грудні 2015 року в Парижі. Угоду підписали 195 держав, 97 - ратифікували. Президент України Петро Порошенко 1 липня підписав Закон «Про ратифікацію Паризької угоди», прийнятий Верховною Радою.
Проте Угода не передбачає жодної форми відповідальності за порушення взятих тією чи іншою державою зобов'язань зі скорочення викидів.