Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Індустріальні парки —

28 жовтня 2016, 09:03
200
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

У Комітеті Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва 25 жовтня відбулося обговорення положень законопроектів № 2554а-д та № 2555а-д з профільними спеціалістами.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

На думку голови Комітету з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної, зазначені законопроекти не призведуть до створення внутрішніх офшорів чи дискреції податкового навантаження, адже вони встановлюють численні інструменти контролю, щоб не допустити зловживань учасниками індустріальних парків.

Секретар Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Олег Кришин наголосив, що малому та середньому бізнесу на час початку виробництва життєво необхідно по максимуму зменшити дефіцит грошового потоку, а прийняття цих законів, можливо, надасть легальний механізм субсидіювання власного виробництва.

Директор уже існуючого ІП «Біла Церква» Андрій Бринзило поінформував, що головним питанням на зустрічах з інвесторами є наявність податкових пільг в Україні задля створення конкурентоспроможного інвестиційного середовища.

Аби щонайшвидше вивести Україну з економічного колапсу, слід перш за все зайнятися реанімацією промисловості та пошуком шляхів залучення інвесторів. Одним із драйверів, які допоможуть підняти економіку, є індустріальні парки, як переконаний заступник голови Ділової ради Туреччини з Україною Расім Бекмезджі.

Директор Науково-дослідного інституту фінансового права Дмитро Серебрянський резюмував, що стимулювання економічної активності бізнесу можливе за рахунок використання інструментів монетарної та фіскальної політики. Однак в Україні перші абсолютно не працюють для даних цілей. Серед фіскальних же інструментів одним із найдієвіших можна назвати механізм індустріальних парків.

ПРОТЕ:

На думку деяких експертів, ці документи розширюють поле для дискреції, спотворюють конкурентне середовище та ускладнюють податкову систему. Більше того, надання подібних податкових преференцій окремим гравцям ринку фактично створює чергову діру на митному кордоні України, що призведе до зростання обсягів сірого та чорного імпорту.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини