Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд «наведе лад»

28 жовтня 2016, 09:06
143
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Під час податкової реформи будуть внесені істотні зміни до механізму відшкодування ПДВ.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Насаперед, Уряд має намір ввести єдиний реєстр платників ПДВ. Президент України Петро Порошенко на Національній раді реформ зазначив: «Дуже важливо, що буде створено єдиний реєстр ПДВ. Я вірю, що Україна буде своєчасно, прозоро виплачувати й відшкодовувати ПДВ. Не буде ніяких подвійних реєстрів, не буде ніяких спроб або кроків у ручному режимі, щоб, використовуючи політичну, фінансову або іншу мотивацію, пересувати в цьому реєстрі компанії вгору або вниз».

Передбачається, що реєстр і бази даних вестиме ДФС, а адміністрування та контроль за прозорістю й порядком повернення ПДВ забезпечуватиме Мінфін.

Крім того, як повідомив Міністр фінансів України Олександр Данилюк, у рамках податкової реформи для платників, що претендують на автоматичне повернення ПДВ, скасовується обов'язкове надання довідки-висновку Державної фіскальної служби. За словами міністра, така довідка завжди була корупційним елементом у роботі служби.

ПРОТЕ:

Заборгованість із повернення ПДВ, хоча й скоротилася в поточному році, на сьогодні становить 16 млрд грн. За словами Президента України, заборгованість із ПДВ має бути покрита за рахунок коштів, отриманих від спецконфіскації. Якщо не буде прийнято відповідний законопроект, ці виплати можуть бути підтримані відповідними цінними паперами держави, як заявив Петро Порошенко.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини