Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Експерти виступили проти

18 жовтня 2016, 09:05
192
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Експерти Реанімаційного пакета реформ розкритикували законопроекти № 2554а-д та № 2555а-д про введення пільг для індустріальних парків, прийняті за основу 4 жовтня.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

На думку експертів, ці документи розширюють поле для дискреції, спотворюють конкурентне середовище та ускладнюють податкову систему. Більше того, наявність подібних податкових преференцій для окремих гравців ринку фактично створює чергову діру на митному кордоні України, що призведе до зростання обсягів сірого та чорного імпорту.

Також експерти вважають недоцільним надання суб'єктам господарювання податкових преференцій, оскільки вони створюють корупційні можливості для чиновників, невиправдано підвищують рівень їх адміністративної дискреції щодо виробників, а також сприяють подальшому викривленню умов ведення бізнесу шляхом вибіркового надання пільг зі сплати ПДВ та імпортного мита.

Більш ефективними інструментами для досягнення цілей, задекларованими авторами відповідних законопроектів, експерти РПР пропонують:

- кардинальне спрощення умов ведення бізнесу для усіх господарюючих суб'єктів;

- зниження імпортних бар'єрів, насамперед для комплектуючих та обладнання, але без пільг та відстрочок зі сплати ПДВ, які дискримінують вітчизняного (потенційного) виробника аналогічної продукції;

- проведення реформи податкової та митної служб;

- спрощення процедур підключення до електромереж та інших об'єктів інфраструктури;

- спрощення процедур виділення земельних ділянок та отримання дозволів на будівництво;

- скасування пайового внеску на розвиток інфраструктури для нових споруд;

- створення більш сприятливих умов для тих підприємств, які реінвестують свої прибутки, зокрема шляхом реформування оподаткування прибутку.

ПРОТЕ:

Враховуючи досить велику кількість критики, можна очікувати, що під час підготовки до другого читання законопроекти будуть ретельно доопрацьовані.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини