Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Україна - Канада

21 вересня 2016, 09:06
189
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Уряд Канади вніс до Парламенту на ратифікацію угоду про вільну торгівлю з Україною, повідомив посол України в Канаді Андрій Шевченко. Планується, що Верховна Рада України та Парламент Канади повинні завершити ратифікацію угоди про зону вільної торгівлі до кінця поточного року.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Мінекономрозвитку вважає, що найбільший потенціал для експорту в Канаду мають українські продукти харчування та промтовари у рамках преференційного торгового режиму.

У рамках угоди на більшість товарів обидві країни скасовують експортні мита, при цьому на низку позицій, зокрема продукти харчування, - відразу, а на промтовари - протягом 7 років.

Фахівці говорять про значну перевагу для України, у зв'язку із скасуванням мита майже на 99% товарів, включаючи сільськогосподарську продукцію, відразу після підписання угоди, без перехідних періодів. При цьому українська сторона ввізне мито обнуляє відразу тільки для таких продуктів з Канади, як: риба та морепродукти, зерно, кондитерські вироби, соки, пиво, мінеральна вода й вино, та вводить перехідний період на скасування ввізних мит за визначеним переліком сільськогосподарської продукції протягом 3, 5 та 7 років.

Експерти по-різному оцінюють перспективи ЗВТ з Канадою. Очікується, що тільки від скасування мит експорт українських товарів виросте на 4%. А якщо врахувати можливість розширення асортименту продукції, що поставляється, то збільшення експорту може становити 12%.

ПРОТЕ:

Важливим питанням залишається режим нетарифного регулювання, що передбачається угодою, зокрема можливе введення квот на імпорт товарів в преференційному режимі.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини