Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Скасували податок на елітні авто

14 вересня 2016, 09:00
159
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Рішення Вищого адмінсуду України від 30 серпня 2016 року № К/800/8077/16 опубліковано в Єдиному держреєстрі судових рішень. Визнано незаконним нарахування транспортного податку власникам елітних іномарок у сумі 25 000 грн у 2015 році.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Вищий адміністративний суд України задовольнив позов приватної особи і визнав протиправним податкове повідомлення-рішення про нарахування транспортного збору, виписане податковою службою за 2015 рік на суму 18 750 грн. У результаті розгляду справи Вищий адмінсуд скасував постанову попередніх судових інстанцій. Також визнано протиправними та скасовані податкові повідомлення-рішення про донарахування податку автовласнику.

Вищий адмінсуд у своєму рішенні керувався такими аргументами: транспортного збору немає в переліку загальнообов'язкових державних податків і зборів, а відноситься він до місцевих. Отже, для його справляння на певних територіях потрібні рішення місцевих рад, прийняття яких на 2015 рік було неможливе внаслідок того, що необхідні зміни до законодавства не були своєчасно прийняті.

До цього за позовом до державної податкової інспекції в Шевченківському районі Києва цей позивач вже отримав відмови в Київському апеляційному адміністративному та Окружному адміністративному судах столиці.

ПРОТЕ:

У 2015 році було сплачено близько 400 млн грн транспортного податку. Якщо всі повідомлення-рішення буде визнано протиправними, то треба буде передбачити окрему статтю в держбюджеті для компенсації платежів власникам авто.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини