Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Контроль імпортних цін - за НБУ

22 серпня 2016, 09:06
283
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Національний банк скасував вимогу щодо надання акта цінової експертизи Державного інформаційно-аналітичного центру для здійснення резидентами оплати імпорту послуг. Відповідні зміни затверджені постановою № 372.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

До цього часу резиденту для розрахунків за послуги, роботи та права інтелектуальної власності, придбані у нерезидента, необхідно було отримати акт цінової експертизи Державного інформаційно-аналітичного центру моніторингу зовнішніх товарних ринків (Держзовнішінформу). Вимога застосовувалась, якщо загальна вартість цих послуг перевищувала 50 000 євро. Акт мав засвідчити відповідність контрактних цін на послуги кон'юнктури ринку. На сьогодні Нацбанк вважає, що зазначена вимога втратила свою ефективність як інструмент боротьби з відтоком капіталу.

При цьому, як зазначив директор Департаменту відкритих ринків Національного банку України Сергій Пономаренко, скасування такої норми жодним чином не призведе до послаблення контролю за проведенням зовнішньоекономічних операцій з імпорту послуг. 

ПРОТЕ:

Нацбанк контролюватиме зовнішньоекономічні операції за допомогою посилення фінансового моніторингу з використання індикаторів підозрілих операцій.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини